Individuali logopedinė pamoka ikimokyklinio amžiaus vaikams „Garso „ts“ automatizavimas žodžiuose ir sakiniuose. Logopedinės pamokos santrauka - "garso ts" Pamoka apie garso ts automatizavimą

Logopedinių užsiėmimų ugdomosios, lavinamosios, ugdomosios užduotys. Artikuliacinės praktikos, garsų tarimo atskirai, smulkiosios pirštų motorikos lavinimas. Foneminio suvokimo ugdymas, garso įtvirtinimas žodžiuose ir skiemenyse.

Siųsti savo gerą darbą žinių bazėje yra paprasta. Naudokite žemiau esančią formą

Studentai, magistrantai, jaunieji mokslininkai, kurie naudojasi žinių baze savo studijose ir darbe, bus jums labai dėkingi.

Paskelbta http://www.allbest.ru/

Individuali logopedinė garso kūrimo sesija [ts]

Įvadas

Tikslas: garso nustatymas [ts].

Užduotys:

· Korekcinis auklėjimas:

o pateikti garso [ts] apibūdinimą ir teisingą artikuliaciją;

o ugdyti gebėjimą taisyklingai tarti garsą [ts], imituojant;

o išmokyti tarti garsą [ts] atskirai.

· Korekcinis ir vystomasis:

o lavinti bendrąją, smulkiąją, artikuliacinę motoriką; teisingas oro srautas; foneminis suvokimas;

· Pataisomoji ir auklėjamoji:

o didinti vaiko savigarbą ir padėti pagerinti jo emocinę savijautą.

o išlaikyti susidomėjimą logopediniais užsiėmimais.

Medžiagos: kvietimas, kelias su rudens lapais, PowerPoint pristatymas,

KLASĖS PAŽANGA

1. Organizacinis momentas

- Sveiki, labai džiaugiuosi jus matydamas.

- Žiūrėk, gavome kvietimą, skaitykime.

Skaito atviruką. Zvukoznaika su vienu jo draugu kviečia apsilankyti, bet kas šis draugas, sužinosime tik pasiekę miestą. Ar priimsime Zvukoznaikos ir jo draugo kvietimą?

- Bet patekti ten nėra taip paprasta, turime pereiti stebuklingą sodą ir atlikti visas užduotis, kurias mums paliko Zvukoznaika ir tik tada galėsime patekti į vietą. Ar sutinkate man padėti ir kruopščiai atlikti visas užduotis?

- Tada eime! garso foneminio suvokimo skiemuo

2. Stiprios, ilgalaikės nukreiptos sklandžios oro srovės auginimas

- Tai sodas, bet visi takai jame nusėti rudeniniais lapais. Ir pirmoji Zvukoznayka užduotis yra išvalyti takus, bet neliečiant lapų rankomis. Koks gudrus, Zvukoznayka! Kaip mes galime tai padaryti?

(Jei vaikas neatspėja, galite užduoti pagrindinius klausimus. Pvz.: Kaip vėjas išvalo takus?)

Nusišypsokite, uždėkite platų priekinį liežuvio kraštą ant apatinės lūpos, uždenkite jį viršutine lūpa, palikdami nedidelį tarpą, smūgis į liežuvį

- Puiku, kad pašalinote visus lapus ir išvalėte takus, tęskime savo kelią!

3. Artikuliacinės praktikos plėtra

- O, žiūrėk, koks įdomus krūmas auga šiame sode.

- Garso besimokantysis prašo prisiminti, kokius pratimus liežuviui vaizduoja šios nuotraukos, ir gražiai juos atlikti.

Vaikas.Pavadinkite paveikslėlį ir atlikite pratimą žiūrėdami į veidrodį.

"mentele"

Apibūdinimas: Burna atvira, liežuvis ramiai uždedamas ant apatinės lūpos, plačiai laikomas ant apatinės lūpos 3-7 sekundes.

Mūsų liežuvis yra kaip mentelė -

Labai lygus, labai švelnus.

Ir su tokia mentele

O kasti smagu.

„Nubausk neklaužadą liežuvį“

Apibūdinimas: Pvz. „Metele“, patapšnokite liežuviu viršutine lūpa ir pasakykite „penki-penki-penki“. Laikykite plačią liežuvį ramioje padėtyje, atidarę burną, skaičiuodami nuo 1 iki 10.

Kaltas liežuvis,

Nieko negalėjau pasakyti.

Mes jam paplosime

Pamuškime kempinėlėmis.

"Valome dantis"

Apibūdinimas: Nusišypsokite, parodykite dantis, šiek tiek atidarykite burną ir liežuvio galiuku „išvalykite“ apatinius dantis, judindami liežuvį iš vienos pusės į kitą.

Valausi dantis švariai, švariai

Tiek išorėje, tiek viduje;

Aš to noriu visada

Jie buvo balti.

"Slidinėjimas"

Apibūdinimas: nusišypsokite, šiek tiek atidarykite burną, liežuvio galiukas remkitės po apatiniais dantimis, pakelkite platų liežuvį „slinkdami“. Laikykite liežuvį 5-10 sekundžių.

Turime ilgą skaidrę!

Dabar važiuosime.

Likite ant kalvos

Sklandžiai, lėtai ridenti.

Logopedas. Puikiai padirbėjote ir puikiai atlikote šią užduotį.

4. Temos pranešimas. Garso gamyba

- Koks čia paveikslas? Atkreipia vaiko dėmesį į artikuliacinės struktūros paveikslą. Tai Zvukoznaika paliko mums pasaką apie garsą [ts], bet ne paprastą pasaką - su judesiais. Aš perskaitysiu, o tu parodysi?

Garso artikuliacijos paaiškinimas.

Pasakos tekstas suaugusiems skaityti vaikui

Vėjas tamsiame ir drėgname urve. Jį saugo liežuvis, kuris guli ištiestas ant urvo grindų; jokiu būdu negalima apeiti.

trankyti apatinius dantis į viršutinius

išsižioti

padėkite plačiai išskleidusį liežuvį ant burnos dugno

Staiga liežuvis pakėlė nugarą į lubas ir prispaudė šonus prie viršutinių dantų, dabar vėjeliui dar sunkiau išeiti

paverskite liežuvį slydimu: prispauskite šoninius kraštus prie viršutinių krūminių dantų, o liežuvio galiuką priglauskite prie apatinių dantų.

Tačiau kai tik priekinė liežuvio dalis pasilenkia link apatinių dantų, ji nusprendžia su jais šnabždėti. Vėjas iš karto rieda nugara lyg čiuožykla. Jis slysta iki pat apatinių dantų.

palikdami nedidelį tarpą tarp dantų, ilgai pūskite liežuvio galiuku, ištarkite garsą [s].

Dantys nespėja užsidaryti ir užblokuoti vėjo kelią, tarp jų lieka nedidelis tarpelis.

šypsokitės, šiek tiek atidengdami dantis ir juos atidarydami (atstumas 1-2 mm).

Liežuvis pyksta ant dantų, kad nesulaiko vėjo. Liežuvis priekine dalimi nusileidžia prie apatinių dantų, o nugara stipriai atsitrenkia į viršutinius dantis.

laikydami liežuvio galiuką už apatinių dantų, keletą kartų ištarkite garsą [t].

po liežuvio smūgio vėjelis rieda nugara ir staiga iššoka į siaurą tarpą tarp dantų.

aiškiai ir pakartotinai ištarkite garsus [t] ir [s] kartu (gauti garsą ts)

pritraukite delną prie burnos, pajuskite trūkčiojančius oro judesius.

- Vaikinas atliko puikų darbą. Prisiminkime, kad tariant -TS - greitai šioje liežuvio padėtyje išgaunamas garsas [ts].

Ši pasaka yra apie garsą [ts]. Pakartokite kartu [ts] (Kai vaikas kartoja garsą, dar kartą atkreipkite dėmesį į taisyklingą artikuliaciją).

5 . Garso tarimas atskirai, ženklaskerštas su savo vaizdiniu simboliu

Logopedas.Štai nauja „Zvukoznaikos“ užduotis. Atidžiai pažiūrėkite į paveikslėlį ir prisiminkite (logopedas rodo kūdikio vežimėlio paveikslėlį – vaizdinį garso simbolį) Naujas garsas [ts] panašus į tą, kurio prašome neleisti. Tylėk, tylėk, kūdikis miega! Tsktsk! Pakartok!!

- Puiku, tau sekasi.

6 . Smulkiosios pirštų motorikos lavinimasrankas

- O štai mūsų Zvukoznayka ir jo draugas. Kas čia?

- Teisingai, Ežiuk. Sveiki, Zvukoznaika, labas Ežiukas!

- Žaiskime pirštų žaidimą „Ežiukas“

Viena ranka (delnas atviras, pirštai išskleisti) yra ežiukas, kitos rankos pirštai – miško gyvūnai.

- Puiku!

7 . Plėtrafoneminio suvokimo ugdymas

- Ežiukas siūlo pažaisti savo mėgstamą žaidimą „Pagauk garsą“. Kai tik išgirsite garsą [ts], suplokite rankomis.

Kalbos medžiaga: sh, s, k, ts, t, ts, s, m, p, ts.

8 . Garsų tvirtinimas skiemenyse

YATS - YATS - YATS - HARE

EB - EB - EB - ŠOKIS

AC – AC – AC – MONTH

9 . Garsų tvirtinimas žodžiuose

Klausykite ir atspėkite mįsles.

Jis mėgsta kramtyti morkas

Jis kopūstus valgo labai protingai,

Jis šokinėja šen bei ten,

Per laukus ir miškus

Pilka, balta ir įstriža,

Kas, pasakyk man, jis?

Namas apvalus, namas baltas,

Iš pradžių namas buvo visas,

Ir kaip pagaliau suskilo,

Taigi aš iššokau...( viščiukas)

Jis padengtas spuogais, žalias,

Skanus šviežias ir sūrus.

Pomidorų draugas ir brolis,

Prie jų salotos labai skanios!

Šis lieknas vaikinas

Traškūs, ploni...( agurkas)

10 . Garsų taisymas sakiniuose

Pažvelkite į paveikslėlius ir teisingai užpildykite sakinį.

Šuo įkando Sonyai ant...

Mažas... sėdi ant aukštos pušies.

Pabadyti arklius kalvėje...

Logopedas. Puiku, žaidėme puikiai.

11 . Rezultatas, veiklos vertinimastu

- . Taip mūsų kelionė baigėsi, atvykome į Zvukoznayką, aplankėme jo draugą Ežį.Ir prisiminkime, kokį garsą sutikome pasakoje ir su juo žaidėme.

- Teisingai su garsu [ts] puikiai padirbėjote, teisingai atlikote visas užduotis ir už tai Zvukoznaika dovanoja.

Paskelbta Allbest.ru

...

Panašūs dokumentai

    Kiekvieno pataisyto garso automatizavimas skiemenyse, žodžiuose, sakiniuose. Metodinės rekomendacijos, kaip koreguoti 6 metų amžiaus vaikų, sergančių rinolalija, kalbos fonetinį aspektą. Žaidimo medžiaga pataisos darbams. Logopedinių užsiėmimų analizė.

    praktikos ataskaita, pridėta 2010-12-09

    Taisyklingos garso artikuliacijos aprašymas (D). Garso charakteristikos pagal vietą ir formavimo būdą. Pažeidimų tipai ir priežastys. Švelnaus garso pastatymo ir automatizavimo metodai. Artikuliacijos pratimų rinkinys. Žaidimai, skirti stiprinti garsą vaiko kalboje.

    testas, pridėtas 2014-11-18

    Mokomasis ir teminis planas: matematika, meninė veikla, kalbos raida, pažintinė veikla. Tikslas, programos uždaviniai, valandinis darbo krūvis. Logopedinės pamokos santrauka: „Garsų [d], [t] diferencijavimas skiemenyse, žodžiuose, sakiniuose“.

    mokymo vadovas, pridėtas 2009-09-06

    Didaktinių žaidimų vadovas. Vaikų muzikinės veiklos elementarių tipų vadovavimo metodika. Garso trukmės ir garso intensyvumo atskyrimo užduotys. Atmintis kaip vienas iš didaktinių žaidimų komponentų. Mokomieji žaidimai, užsiėmimai ir taisyklės.

    santrauka, pridėta 2010-03-09

    Pradinių klasių mokinių smulkiosios motorikos ugdymo ypatybių tyrimas psichologinėje ir pedagoginėje literatūroje. Modeliavimo užsiėmimai kaip priemonė lavinti vaiko smulkiąją motoriką. Rekomendacijų mokytojams rengti ir vykdyti modeliavimo užsiėmimus rengimas.

    kursinis darbas, pridėtas 2014-11-02

    Užpakalinių kalbinių garsų tarimo trūkumai. Pagrindinės kapacizmo rūšys. Artikuliacijos profiliai sukuriant garsą. Hitizmo ir parachitizmo korekcija. Pirminė ikimokyklinio amžiaus vaikų kalbos patologijos ir garsų tarimo sutrikimų prevencija.

    testas, pridėtas 2013-02-03

    Pradinio ikimokyklinio amžiaus vaikų psichologinės ir fizinės savybės. Smulkioji rankų motorika ir kalbos išsivystymo lygis, jų tarpusavio priklausomybė. Aktyvių pirštų judesių ugdymas. Smulkiosios motorikos raidos įtakos kalbos raidai tyrimas.

    baigiamasis darbas, pridėtas 2015-06-27

    Užsiėmimai su vaikais, turinčiais psichikos raidos sutrikimų, korekcinės ir raidos, mokymo ir ugdymo tikslais. Skaitymo technikos ugdymas, skaitomo metmenų sudarymas, semantinių teksto ištraukų analizė, gebėjimas išryškinti pagrindinę mintį ir ją suformuluoti.

    mokymo vadovas, pridėtas 2009-07-22

    Vaiko kalbos normų ir patologijų nustatymas. Manualinės praktikos technikos taikymas ikimokyklinuko psichologiniam portretui sudaryti. Pratimų rinkinio, skirto vaikų, kurių fonetinis-foneminis neišsivystymas, smulkiajai motorikai lavinti, sukūrimas.

    kursinis darbas, pridėtas 2011-04-28

    Vaikų, turinčių bendrąjį kalbos sutrikimą, diagnostikos ir smulkiosios motorikos išsivystymo lygio nustatymas iš tiriamosios grupės. Žaidimų ir pratimų pasirinkimas motoriniams įgūdžiams lavinti rankų darbo užsiėmimuose. Pedagoginės programos kūrimas ir efektyvumas.

Bredikhina Natalija Sergeevna
mokytojas - KSU "OSHI Nr. 1 vaikams su ODD" logopedas Šachtinsko mieste, Karagandos sritis

Tikslas: Sutvirtinti garso [C] tarimą izoliuota forma, skiemenimis, žodžiais ir sakiniais.

· Edukacinis – garso [Ts] artikuliacijos patikslinimas, garso automatizavimas izoliacijoje, skiemenyse, žodžiuose, sakiniuose, izoliuotos padėties patikslinimas; išmokti atlikti artikuliacijos pratimus, kad išgautų garsą [Ts] visapusiškai; išmokti suteikti akustinę-artikuliacinę garso charakteristiką; tobulinti garso analizės ir sintezės įgūdžius.

· Korekcinė – kalbos motorikos ugdymas; foneminės klausos vystymas; tikslių rankos judesių ugdymas. Lavinti artikuliacinius motorinius įgūdžius ir kalbos tarimo įgūdžius; lavinti regimąjį ir klausomąjį dėmesį, atmintį, lytėjimo pojūtį, lavinti smulkiąją motoriką;

· Ugdomasis – ugdyti pažintinę veiklą, domėjimąsi medžiaga, dėmesį savo kalbos skambesiui. Ugdykite tvarkingumą ir organizuotumą darbe.

Kural Zhabdyktar: veidrodis, pirštų gimnastikos objektai, kamuolys, dalyko paveikslėliai, darbaknygė, pristatymas, garso simbolis, paveikslėliai su garsu [C] pavadinime, garso liniuotė, kortelės garso vietai žodyje nustatyti, garso signalai, masažuoklis „Su-Jok“, servetėlės.

Pamokos eiga

I. Organizacinis momentas. (Pasveikinimas valstybine kalba. Emociškai teigiamo fono kūrimas pamokai).

Šiandien tu ir aš leisimės į kelionę į pasakų šalį. Nori? Tada klausyk. (Skaidr. Nr. 2) Tam tikroje karalystėje, tam tikroje būsenoje, piktoji ragana į dangų išvarė daug debesų, ir jau kelias dienas saulės nesimato, lyja. Karalius nuliūdo. Tik drąsūs, drąsūs riteriai gali padėti panaikinti piktąjį prakeikimą. Padėkime šios šalies žmonėms sugrąžinti saulę. Norėdami tai padaryti, turite teisingai atlikti visas užduotis. Ar tu pasiruošęs? Tada pradėkime.

Prieš pradėdami pamoką, pakartokime taisykles:

· Mūsų ausys atidžiai klauso.

· Burna užsegama užtrauktuku.

· Mūsų akys viską pastebi ir prisimena.

· Kalbėkite aiškiai ir garsiai.

II. Parengiamieji pratimai.

1) Veido raumenų masažas (savimasažas, masažuoklis).

2) Masažuokite liežuvio raumenis (masuokliu).

3) Mimikos gimnastika (naudojant korteles).

4) Artikuliacinė gimnastika. Kvėpavimo pratimas. Izoliuotas garso tarimas [Ts] – 3 skaidrė:

Šioje pasakų šalyje yra stebuklingas veidrodis. Pažiūrėkite, ką tai mums rodo. Tai istorija apie liežuvį.

Liežuvis pabudo anksti ryte, o jo namelis – burna – buvo uždarytas. Tada jis pradėjo belstis į vieną skruostą, paskui į kitą (pratimas „Guzulai“).

Atsivėrė burna, išlindo liežuvis, bet dantys nenorėjo jo leisti ir pradėjo kandžioti (pratimas „Tešla“).

Tada liežuvis nusprendė išsivalyti dantis. Išsivalome viršutinius ir apatinius dantis (pratimas „Išsivalykite dantis“).

Dantam patiko, o burna pradėjo šypsotis. Plačiai šypsomės ir rodome švarius dantis (pratimas „Tvora“).

Liežuvis išėjo pasivaikščioti, pamatė sūpynes ir nusprendė suptis (pratimas „Sūpynės“). Ir tada nusileido čiuožykla (pratimas „Gorka“).

Žiūrėk, čia nupiešti balionai. Taip pat pasigaminkime su jumis „balioną“ ir jį pripūskime.

Abiejų rankų pirštai yra „suspausti“, o galiukai liečiasi (žr. paveikslėlį). Šioje pozicijoje pučiame ant jų (kvėpavimo pratimas „Susprogdink balioną“). Pirštai pamažu įgauna rutulio formą – skaidrė Nr.4.

Įsivaizduokite, kad balionas sprogo ir ištuštėja: „Shhhhhhhhhhhhhhh“. Dabar kamuolys nuleidžiamas taip: „Ts-ts-ts...“ pirštai grįžta į pradinę padėtį.

III. Garso automatizavimas [Ts].

1. Garso [Ts] automatizavimas grynomis kalbomis. (Skairė Nr. 5)
Tsa-tsa-tsa – čia avis.
Tset-tse-tse - aš einu pas avis.
Tsu-tsu-tsu - aš vedu avį.
Tsk-tsk-tsk - nėra avių.

2. Garso [Ц] automatizavimas žodžiuose. (Skairė Nr. 6)
Atidžiai pažiūrėkite ir pavadinkite objektus, kurių pavadinimuose yra garsas [C]. (Kalvys, vištiena, malūnas, agurkas, saga, cirkas, žirklės, gėlė).
Kas čia keistas? (Šuo). Kodėl? (Žodyje „šuo“ nėra [Ts] garso)

3. Garso [Ц] automatizavimas žodžiuose. Foneminės klausos raida. Garso [Ц] padėties nustatymas žodžiais. (Skaidra Nr. 7)
Kartu su mumis į kelionę leisis kiškis, višta, jauniklis, avis ir garnys. Turime juos susodinti į vežimus. Pasakykite man, kur šiuose žodžiuose paslėptas garsas [C] (pradžioje, viduryje ar pabaigoje).

(Pirmame vežime yra višta ir garnys, antrame - višta ir avis, trečiame - kiškis)

4. Raidės [C] vizualinio vaizdo įtvirtinimas. Vizualinio suvokimo ugdymas. (Skaidra Nr. 8)
Taip pat su savimi pasiimsime raidę „C“. Pažiūrėkite, kaip tai parašyta, ir pagalvokite, kaip tai atrodo. Nupieškite jį savo užrašų knygelėje. Pažiūrėkite, kaip atrodo mano raidė „C“.

5. Pirštų mankšta.
Pirštų ir delnų savaiminis masažas Su-jok kamuoliuku ir žiedu. Judesius lydi eilėraščio eilutės.
- Aštuoni prie kelio,
Devyni pievoje...
- Kaip manai, lietus?
Gal galiu padėti?
- Du - po sena egle,
Šalia kamino yra šeši...
- Ką manai, lietus?
Ar nemokate skaičiuoti?
– Skubu suskaičiuoti visas ramunes.
Dešimt ant krašto, po drebule - penki...
Na, aš tai išsiaiškinsiu. Kiek liko iki bėdų!
Staiga man neužtenka vandens visiems.
6. Rašto darbai su raide „C“.
1) Darbas sąsiuviniuose.

2) Darbas su atskiromis kortelėmis.

7. Daiktavardžių daryba galūnės metodu. (Skaidra Nr. 9)
Pasakų šalyje gyvena stebuklingas aidas. Žaiskime su juo. Suformuokite žodžius pagal modelį.
sriuba - turenas
cukrus - cukraus dubuo
saldainiai - saldainių dubuo
duona - duonos dėžutė

IV. Fiziniai pratimai. (skaidr. Nr. 10)

Sutikome dar vieną pasakų šalies gyventoją – garnį. Padarykime mankštą su jumis. „Garnis“ (pakaitomis stovime ant dešinės, o paskui ant kairės kojos, rankos į šonus).

Ant vienos kojos pelkėje
Garnys stovi visą dieną.
Ilgasnukis garnys
Stovi kaip statula.

V. Garso [Ц] automatizavimas sakiniuose. (skaidr. Nr. 11)

1) Pasakyk man paskutinį sakinio žodį. Šis žodis turi turėti garsą [C] – skaidrė Nr.11.

Šuo įkando Sonjai... (pirštas)
Gyvena paukščių namelyje... (varnėnas)
Ant vigvamo slenksčio stovi... (ind.)
Pasiuntinys atvyko su laišku į ... (rūmus)
Šiltnamyje augo didelis... (agurkas).

2) Sakinių kūrimas pagal paveikslėlius su duotais žodžiais (skaidr. Nr. 12)

Sudarykite sakinius su žodžiais: rengtis, juoktis, jodinėti, mokytis, džiovinti, maudytis. Nepamirškite aiškiai ir taisyklingai ištarti garso [C].

VI. Pamokos santrauka. Atspindys.

Šauniai padirbėta! Jūs padėjote pasakų karalystės gyventojams. Debesys išsisklaidė, pasidarė šviesu, pasirodė saulė. Pažiūrėk, ką veikia saulė? Tai juokiasi ir džiaugiasi, kad tu toks protingas!
Sakyk kas tau patiko labiausiai? Su kokiu garsu šiandien dažnai susidurdavome?

Nuorodos

1. Logopedo pamokos. Kalbos sutrikimų korekcija / N.S. Žukova - M.: Eksmo, 2008. 120 p.

2. Žaidžiame, klausomės, mėgdžiojame – gauname garsus. V.V. Tsvyntarny – M.: ZAO Tsentropoligraf, 2004. – 63 p.

3. Namų darbų knyga Nr.1 ​​švilpiančių garsų tarimui įtvirtinti S, Z, Ts / V.V. Konovalenko, S.V. Konovalenko – „Gnomas ir D“, 2002. – 48 p.

Tamara Nikolajeva
Individualios logopedinės pamokos „Garso [T] automatizavimas žodžiais“ santrauka

Tema:

Etapas:

Automatika

Tikslas:

Taisyklingo garso [C] tarimo įtvirtinimas žodžiuose.

Užduotys:

1. Švietimas:

Automatizuokite „C“ garsą žodžiais.

Toliau mokykitės derinti skaitvardžius su daiktavardžiais.

2. Koregavimo ir vystymo:

Ugdyti gebėjimą nustatyti garso [ts] vietą žodžiuose.

Lavinti foneminius procesus, smulkiąją ir artikuliacinę motoriką, dėmesį.

Suformuokite teisingą kalbinį kvėpavimą.

Tęskite žodžio skiemeninės struktūros formavimą.

3. Švietimas:

Ugdykite teigiamą požiūrį į pamoką, savarankiškumą, savo kalbos kontrolę.

Įranga:

veidrodis, artikuliacinė gimnastika paveikslėliuose, su-jok masažuoklis, temos nuotraukos (pirštas, paukštis, avis, veidas, malūnėlis, žiedas, garnys, grandinėlė, vištiena, kiškis, kortelė su traukinio nuotrauka ir objekto paveikslėliai (starnas, paukštis, princesė, karalius, lokys, driežas, kiškis, diagramos garsui žodyje nustatyti, vištienos paveikslėlis spalvinimui.

Pamokos eiga:

I. Organizacinis momentas.

Logopedas. Sveiki, paspauskime rankas ir nusišypsokime vieni kitiems.

Pokalbis.

Logopedas. Patogiai įsitaisykite prieš veidrodį, šiandien klasėje eisime į pasaką.

Tu ir aš eisime į pasaką

Ten rasime garsą [ts],

Senis mums padės,

Senis Zvukovichok.

Logopedas parodo seno žmogaus Zvukovičiaus žaislą.

II. Artikuliacinė gimnastika.

Logopedas. Senis Zvukovichok yra labai linksmas ir bendraujantis, turi daug draugų. Jis draugauja su „Cheerful Tongue“, „Fingers“ ir „Air Stream“.

Logopedas. su kuo draugauji grupėje? (vaiko atsakymai)

Logopedas. Senis kviečia susidraugauti su Linksmuoju Liežuviu.

Pratimas „Šypsena“ - dantys užmerkti, nesimato, lūpos šypsosi.

Pratimas „Tvora“ - šypsokis, parodyk dantis.

Pratimas „Nubausk neklaužadą liežuvį“ – uždėkite platų liežuvį ant apatinės lūpos ir, mušdami jį lūpomis, ištarkite „penki-penki-penki“.

Pratimas „Sūpynės“ - ištieskite siaurą liežuvį, traukite jį pakaitomis, tada į nosį, tada į smakrą.

Pratimas „Gorka“ - atidarykite burną, paslėpkite liežuvio galiuką už apatinių dantų ir pakelkite užpakalinę liežuvio dalį aukštyn. Parodyk man stačią kalvą.

Pratimas „Focus“ – šiek tiek praverta burna, liežuvis išlenktas į priekį ir pakeltas, sklandžiai iškvėpkite ant nosies galiuko gulinčios vatos.

Logopedas. Šauniai padirbėta! Jūsų liežuvis tapo paklusnus ir judrus.

Žiūrėk, mūsų pasaka – netvarka, ant grindų išmėtyti paveikslėliai.

Ištieskime pirštus, kad padėtume senajam Zvukovičiui apsivalyti.

III. Pirštų žaidimas naudojant su-jok masažuoklį

(gerinant orientacijos erdvėje įgūdžius, lavinant atmintį, dėmesį, smulkiąją motoriką).

Logopedas. Uždėkite žiedą ant dešinės rankos nykščio, tada ant kairės rankos.

Uždėkite žiedą ant kairės rankos, dešinės rankos smiliaus ir pan.

Logopedas. Užmerkite akis (logopedas užsideda žiedą ant bet kurio piršto) Dabar pasakykite, ant kurios rankos ir ant kurio piršto uždėtas žiedas?

Logopedas skaito eilėraštį. Vaikas žiedą uždeda ant visų pirštų paeiliui, pirmiausia ant dešinės rankos, paskui ant kairės.

Nuklydo į mūsų darželį

Dešimt mažų viščiukų.

Gavau juos iš gatvės

Dėmėta vištiena.

Miela vištiena

Jūs esate ne toje gatvėje

Tai vaikų darželis

Bet ne vištoms.

Logopedas. Puiku, dabar jūsų pirštai tapo labai vikrūs.

IV. Garso [ts] automatizavimas žodžiuose.

Pokalbis pagal paveikslėlius (aiškus žodžių tarimas su garsu [ts]).

Žaidimas „Pasakyk taisyklingai“ (skaitvardžių derinimas su daiktavardžiais).

Paveikslėliai, kurių pavadinimuose skamba garsas [ts], išmėtyti ant grindų.

Logopedas. Padėkime senajam Zvukovičiui apsivalyti.

(Vaikas pakelia nuotraukas nuo grindų)

Logopedas. Kas pavaizduota paveikslėlyje? (Vaiko atsakymas. Įsitikinkite, kad tarimas yra teisingas)

Žiūrėkite, ant nugaros yra skaičiai, suskaičiuokite šį žodį tiek kartų, kiek matote skaičių. Pavyzdžiui: vienas pirštas, du pirštai, trys pirštai.

(vaiko atsakymas).

Pirštas (3, paukštis (5, avis (1, veidas) (2, malūnas (5, žiedas (4), 4), garnys (2), grandinėlė (6), vištiena (5, kiškis (3)).)).

Logopedas. Gerai padaryta, jis padėjo atkurti tvarką senajam Zukovičiui.

V. Žaidimas „Pasakyk tinkamą žodį“

(foneminės klausos, dėmesio, panašiai skambančių žodžių skirtumo raida).

Logopedas. Žiūrėk, kol mes tvarkėme reikalus, senasis Zvukovičius apie kažką galvojo. Atidžiai klausykite ir išgirdę tinkamą žodį pasakykite, apie ką svajoja senis.

Dvoret - kiemas - rūmai,

žibintai - gėlės - tvets - švetai.

(Vaiko atsakymai).

Ant lentos pakabinti paveikslai, kuriuose vaizduojami rūmai ar gėlė.

Logopedas. Tai va, senis svajoja apie rūmus ir gėlių pievą.

Šiek tiek pailsėkime gėlių pievoje.

VI. Fizik. minutė "Rugužėlės"

(kalbos derinimas su judesiu, bendrosios motorikos ugdymas).

Iš dangaus krito mėlynos žvaigždės.

Miškas žiūri į juos sužavėtas,

Vėjas tyliai sukasi virš jų,

Žiūri į mėlynas žvaigždes rugiuose,

Rugiagėlių banga švelniai dreba,

Magiškos gėlės mėlynos kaip žvaigždės.

Logopedas. Zvukovičius netrukus švęs gimtadienį ir traukiniu pas jį atvyksta svečiai.

Padėkime keleiviams išvažiuoti į kelią.

VII. Žaidimas „Linksmasis traukinys“.

Žodžių skirstymas į skiemenis, žodyje esančių skiemenų skaičiaus nustatymas (žodžio skiemeninės struktūros formavimas).

Logopedas. Pavadinkite kiekvieną keleivį, pabrėždami garsą [C]. Suplokite rankomis, kiek kiekviename žodyje yra skiemenų, ir sužinosite, kas kuriuo vagonu važiuos (kortoje traukinio vaizdas su vežimais ir paveikslėliais (varnėnas, viščiukas, paukštis, princesė, karalius, meška, driežas, kiškis).

Puiku, visi keleiviai sėdo į savo vietas ir skuba aplankyti senolį Zvukovičių.

Kaip žinia, gimtadienio proga įprasta dovanoti dovanas. Norėdami sužinoti, ką padovanosime gimtadienio proga, turite atlikti šią užduotį.

VIII. Žaidimas „Surask žodį“.

Garso [C] padėties žodyje nustatymas (foneminės klausos, dėmesio ugdymas).

Logopedas. Pavadinkite paveikslėlius, pabrėždami garsą [C]. Pavadinkite žodžius, kuriuose garsas [Ц] yra žodžio pradžioje, viduryje, pabaigoje. Kiekvieną paveikslėlį sujunkite su atitinkama schema (kortelėje pateikiamos schemos ir paveikslėliai (grandinė, agurkas, šulinys, žiedas, kiaušinis, vištiena, giesmininkas, garnys, rūmai, knyga). Identifikuokite papildomą paveikslėlį ir sužinosite, ką padovanosime senolis gimtadienio proga Kodėl ji nereikalinga? (vaiko atsakymai)

Puiku, padovanosime senajam Zvukovičiui knygą.

Logopedas. Mūsų pasaka baigėsi. Senis Zvukovichok sako ačiū už pagalbą ir dovaną.

IX. Pamokos santrauka.

Namas. pratimas.

Logopedas. Ir aš turiu tau dovaną (paveikslėliai - spalvinkime puslapius, namuose apvesk taškelius ir gražiai nuspalvink.

Tai baigia mūsų pamoką. Šiandien jums sekėsi puikiai! Man patiko, kaip aiškiai ištarėte garsą [C] žodžiais ir teisingai atlikote visas užduotis.

Šiandien tau sekėsi gerai, man patiko, kaip įdėmiai išklausei ir atsakinėji į klausimus.

Publikacijos šia tema:

Individualios logopedinės pamokos „Garso [h] automatizavimas žodžiuose (garsas žodžio viduryje)“ santrauka Tema: Garsas [h] Tikslas: automatizuoti garsą [h] žodžiais (garsas žodžio viduryje). Pagrindiniai tikslai: Koregavimo ir auklėjimo: - mankšta.

Tikslas: automatizuoti garsą [l] skiemeniuose su priebalsių deriniu ir žodžiuose su jais. Pagrindinės užduotys: Koregavimo ir lavinimo: - mankšta.

Individualios logopedinės pamokos „Garso [r] automatizavimas žodžiuose ir frazėse“ santrauka Tikslas: automatizuoti garsą [r] žodžiuose ir frazėse. Pagrindinės užduotys: Taisomoji ir ugdomoji: - pratimas vartoti žodžius ir.

Individualios logopedinės pamokos „Garso [w] automatizavimas žodžiuose“ santrauka (pagal vyriškus ir moteriškus vardus) Tema: garsas [sh] Tikslas: automatizuoti garsą [sh] žodžiais. Pagrindinės užduotys: Koregavimo ir lavinimo: - praktikuoti taisyklingą tarimą.

Tikslas: automatizuoti garsą [w] atviro skiemens žodžiuose (protinio atsilikimo mokiniui parengiamojoje grupėje). Tikslai: - stiprinti artikuliaciją.

Individualios logopedinės pamokos „Garso [Ш] automatizavimas žodžiuose, frazėse ir sakiniuose“ santrauka Tikslai: 1) Koreguojantis ir ugdomasis: - stiprinti taisyklingą garso [Ш] tarimą; - išmokti nustatyti garso buvimą ir vietą [Ш].

INDIVIDUALIOS Logopedinės PAMOKOS SANTRAUKA TEMA „GARSO L AUTOMATIZAVIMAS SIEMENUOSE, ŽODŽIAIS“ Tikslas: garso L automatizavimas skiemeniuose.

Individualios logopedinės pamokos „Garso [L] automatizavimas skiemenyse, žodžiuose, sakiniuose“ santrauka Uždaviniai: 1. Išsiaiškinti taisyklingą garso L tarimą skiemenyse, žodžiuose, sakiniuose. 2. Praktikuokite buvimą ir garsą L žodžiuose.

Individualios logopedinės pamokos „Garso [S] automatizavimas skiemenyse, žodžiuose, sakiniuose“ santrauka Tikslas: teisingai ir aiškiai ištarti garsą [C] skiemenimis, žodžiais, sakiniais. Tikslai: Koregavimo ir edukaciniai: - automatizuoti garsą.

Atviros individualios logopedinės pamokos santrauka

Vaikinai, prisiminkime mūsų taisyklę:

Kiekvieną dieną, visada, visur,

Klasėje, žaidime,

Teisingai, mes aiškiai sakome,

Mes niekada neskubame.

Tekstas: Taigi snigo. Pievose nuvyto paskutiniai žiedai. Tik šiltuose šiltnamiuose įgudę gėlių augintojai augina gėles. Gamtoje gėlės greitai nuvysta, tačiau gėlyne jos žydės ilgai ir džiugins akį savo žydėjimu. Viena gėlė nuvysta, o kita pražysta ryškiomis spalvomis.

Kuris garsas tekste girdimas dažniausiai?

Padėkite prieš save tiek žetonų, kiek išgirstate žodžių su garsu „C“.

Šiandien klasėje kalbėsime apie spalvas, tačiau tuo pat metu nuolat stebėsime teisingą garso „C“ tarimą.

1). Pirštų atsipalaidavimas.

Aukšta gėlė augo proskynoje,

Stebuklingą rytą atidariau žiedlapius.

Grožis ir maitinimas visiems žiedlapiams

Kartu jie suteikia šaknis po žeme.

2) Pasiruošimas artikuliacinei gimnastikai.

Stebėkime nusileidimą.

Įsivaizduokime, kad esame masažo salone. Čia turime kremą iš gėlių. Švelniai tepkite veidą kremu:

    nuo kaktos vidurio iki smilkinių

    iš akies vidinės pusės aplink akių vokus

    bakstelėkite nosies sparnais, tada įjunkite garsą

    nuo nosies sparnų iki ausies kaušelio

    nuo smakro vidurio iki

ausis

    orbicularis oris raumenų masažas.

    Mimikos pratimai.

Po masažo grožimės savimi.

    buvo nustebinti

    susiraukė

    buvo pasipiktinę

    apsidžiaugė

    nusišypsojo

    Pratimai apatiniam žandikauliui.

Į dešinę, į kairę, atlikite sukamuosius judesius, toliau skaičiuokite.

5) Kietojo gomurio masažas.

6) Minkštojo gomurio raumenų aktyvinimas.

    Kai kurios gėlės gali būti naudojamos gydomiesiems tirpalams ruošti, todėl paruošėme tirpalą iš Kalankės, gydykime kaklą. Tirpalą imame per šiaudelį, nuplauname kaklą ir nuryjame.

7) Pratimai diafragminiam kvėpavimui lavinti.

Iškvėpkite - pfft

Kvėpavimo sugrįžimas

Iškvėpkite - pfft

Kvėpavimo sugrįžimas.

Pratimas lūpoms: oho, koks debesis (vamzdis), šypsena (gėlė atsiveria).

Liežuviui: * lūpų masažas

    dantų masažas

    laikydamas liežuvį ant apatinės lūpos

    laikydami liežuvį už apatinių dantų

    liežuvio galiuką padėkite ant apatinių dantų, išlenkite priekinę nugaros dalį, naudokite oralinį iškvėpimą

Koks garsas „C“ yra priebalsis ar balsis, balsinis ar bebalsis, kietas ar švelnus?

Kodėl garsas „C“ yra priebalsis?

Kodėl garsas „C“ yra nuobodus?

Kodėl garsas „Ts“ yra sunkus?

Kokia raidė reiškia garsą „C“ raštu?

Tarp kitų raidžių raskite raidę „C“.

Tekstas: skinti gėles lengva ir paprasta

Maži vaikai

Ir tam, kuris toks aukštas,

Nuskinti gėlę nėra lengva.

Surinkite gėlę iš žiedlapių, aiškiai ištardami skiemenis.

Skaitykite skiemenis tokia seka: ats-ots-uts-yts-its-ets, atsa-otso-utsu-ytsy-itsi-etse, tsa-tso-tsu-tsy-tse.

Pasakykite žodį „gėlė“, aiškiai ištardami visus garsus.

Kiek skiemenų yra žodyje „gėlė“, kodėl?

Kiek garsų yra žodyje „gėlė“, pavadinkite juos eilės tvarka.

Nustatykite garso „C“ vietą žodyje „gėlė“.

Grįžkime prie paveikslėlio ir prisiminkime žodžius su garsu „C“, kuriuos radote mūsų pamokos pradžioje.

Pavadinkite žodžius, atsakančius į klausimą „kas?

- "ką daryti?",

- "Kuris?".

Vaikams siūlomas deformuotas sakinys: žydi, in, gėlė, gėlynas.

Kiek žodžių yra sakinyje?

Pavadinkite sakinio žodžius eilės tvarka.

Parašykite grafinį šio sakinio vaizdą.

Perskaitykite grafiko sakinį.

Užrašykite sakinį tarimo sąsiuvinyje.

Darbas su deformuotu tekstu:

Gėlės mus džiugina savo žydėjimu. Gėlininkė šiltnamyje pasodino gėlių. Gėlės žydi gėlyne žiemą ir vasarą.

Ar prisimeni, kokiu garsu dirbome klasėje?

Užbaikite sakinį įterpdami žodį „gėlė“ tinkama forma:

Pražydo gėlyne......

Pasaulyje nėra geresnės vietos....

Mes esame labai laimingi…….

Parsivežame namo......

Mes žavimės……

Ir mes dainuojame apie......

Vaikinai, labai ačiū už pamoką. Šiandien visi gerai dirbote.

Tikslai ir siekiai:

Praktikuokite taisyklingą garsų ts tarimą žodžiuose, sakiniuose,

Toliau mokykitės atsakyti į klausimus išsamiais sakiniais.

Įranga: veidrodžiai, temos nuotraukos, temos nuotraukos, kamuolys.

Per užsiėmimus.

I. Artikuliacinė gimnastika

„Šypsokis“, „tvorelė“, „spurga“, „minkykite tešlą“, „išsivalykite dantis“, „čiuožkite“.

II. Foneminis suvokimas.

Jis pasirodė geltonu kailiniu,
Atsisveikink su dviem kriauklėmis! (viščiukas)

Kokį garsą girdime žodžio pradžioje?
- Koks tai garsas?
– Kai ištariame garsą ts – lūpos šypsenoje, liežuvis kyla aukštyn žemyn.

Kartą gyveno višta. Jis mėgo bėgti nuo mamos ir žaisti „Spąstus“ su savo broliais ir seserimis. Žaiskime žaidimą „Spąstai“ su vištiena. Suplokite rankomis, kai išgirsite garsą ts.

m-r-ts-sh-z-ts-h-f-r-ts
ma-sha-tsa-ro-tso-zhu-shu-tsu

III. Darbas su skiemenimis.

Viščiukai patiko žaisti su tavimi. Jis siūlo žaisti žaidimą „Kamuolis“.

Kamuolio žaidimas.

Mesti kamuolį ir kartoti skiemenį.

ats-ots-uts-yts-ets
tsa-tso-tsu-tsy

IV. Darbas su žodžiais.

Traukiu, klyksmu,
Sukviečia vaikus
Jis surenka visus po savo sparnu. (vištiena)

Višta neranda viščiuko. Ji skambina, bet jis neatsiliepia. Padėkite jai paskambinti vištai.
– Kokie viščiukų vardai? (viščiukas-viščiukas-viščiukas)
- Viščiukas išgirdo jo vardą ir nubėgo pas kitus viščiukus.

Darbas iš nuotraukos.

Kiek viščiukų turi viščiukas?

V. Darbas su frazėmis.

Darbas iš nuotraukos.

Višta surinko visas vištas.
Viščiukai ir vištiena
Visą dieną lauke.
Vištos prie vištos
Viščiukai ant vištos
Viščiukai po višta.


VI. Darbas su pasiūlymu.

Darbas su siužetu.


Pasiūlymų rengimas. Kiekvienas mokinys taria sakinius choru.

VII. Pamokos santrauka.

Višta žavėjosi vištomis,
Jei ji ne višta, tai protinga mergina.

Su kuo žaidėte per pamoką?
– Su kokiu garsu dirbote?

Medvedeva Natalija Gennadievna,
mokytoja logopedė KGS(K)OU
"Barnaul S(K)OSHI Nr. 4 V tipas"